Kalkulace nabídky v obchodních případech

Využíváte obchodní případy a doposud Vás trápila absence ukládání kalkulace? S tím je nyní konec. V CeSYS Vyhledávači nově naleznete možnost propsání kalkulace s vybraným složením osob a příplatkovými službami ke konkrétnímu případu.

Vážení a milí přátelé,

zcela jistě používáte k prodeji zájezdů CeSYS Vyhledávač v administraci, jakožto nástroj, který je stěžejní pro práci cestovní agentury a je na něj kladen patřičný důraz i v jeho vývoji. Skoro stejně důležitým nástrojem administrace jsou Obchodní případy, které s Vyhledávačem v mnohém komunikují. Dnes jsme posunuli propojení vyhledávače s OP zase o něco dál. Nově lze do obchodních případů ukládat z Vyhledávače kalkulaci zájezdu.

Doposud jste měli možnost přidat si k obchodnímu případu pouze termín bez jakýchkoliv dalších informací o zvolené kalkulaci prostřednictvím malé ikony “aktovky” u názvu ubytování (1). Kalkulaci jste naopak mohli poslat klientovi emailem z detailu termínu ve Vyhledávači (2), ale již nebylo možné s ní dál pracovat jinde v administraci CeSYSu.

Tento nedostatek je nyní nově vyřešen možností přidat kalkulaci k obchodnímu případu z Vyhledávače (3) a tam s ní dále pracovat. Pojďme se podívat zblízka jak to funguje.

Vytvoření kalkulace

První, co je potřeba, je sestavení samotné kalkulace v detailu termínu v CeSYS Vyhledávači. Jednoduše si v bloku Poptávka vyberete složení osob (1), dále pokoj a lůžka v něm (2). Případně si můžete zvolit ještě některé z příplatkových položek nebo slev (3), pokud jsou k danému termínu k dispozici. Nakonec zde vyberete, jestli chcete přidat některou ze systémových služeb - Click2Claim nebo pojištění od ERV (4).

Uložení kalkulace do OP

Jakmile máte kalkulaci připravenou, můžete ji “Přidat k OP” (viz č. 3 na úvodním obrázku). Otevře se Vám dialogové okno s možností přidat k již existujícímu případu či založení nového (1). Také je zde možnost napsat poznámku pro sebe (vidíte pouze Vy v administraci) a nově také pro klienta (pošle se spolu s nabídkou emailem klientovi) (2).

Vytvořená nabídka v OP

Kalkulace se uloží v obchodních případech spolu s nabídkou a uvidíte ji po “rozbalení” pomocí malé šipečky vlevo pod checkboxem.
V kalkulaci vidíte informaci o:

  • obsazenosti (složení osob) spolu s věky dětí v závorce (1)
  • interní poznámce a poznámce klientovi (2)
  • samotné kalkulaci navolené ve Vyhledávači (3)
  • ceny za osobu a celkové ceny (na základě kalkulace) (4)
  • systémových službách u nabídky (5)

Editace nabídky

Dále je nově možné nabídky editovat (“Změnit” pod modrou šipečkou vpravo) a s nimi i upravovat vytvořenou kalkulaci.
Ve formuláři zcela dole je tabulka s jednotlivými položkami kalkulace (1), u kterých můžete editovat typ položky, její název, počet a cenu za položku. Mimo úprav můžete přidávat i nové položky či ty stávající odebírat (2).
V závislosti na provedených změnách se automaticky přepočítává celková cena nabídky (3), kterou nelze ručně přepsat (jako to jde v případě ceny za osobu v textovém poli nad kalkulací), nicméně ji ovlivníte právě úpravou cen či počtem položek v kalkulaci.

Odeslání nabídky klientovi a export

Nabídku s kalkulací (1), celkovou cenou za nabídku (2) a poznámkou klientovi (3) lze poslat klientovi dle běžného postupu emailem.
Nebo je možné nabídku s kalkulací vyexportovat do PDF. K tomuto účelu vznikla nová šablona, která kalkulaci zahrnuje. (Pozn.: Ostatní šablony exportu zůstaly nezměněné.)


Všechny Vaše případné dotazy ohledně kalkulace v OP Vám zodpovíme na naší podpoře.

Nedávné články

Není to jen o softwaru. Od roku 2008 pomáháme růst stovkám cestovek.

Na systému CeSYS provozuji cestovní agenturu NUBIS.CZ třetím rokem. Domnívám se, že tento systém je vhodný pro cestovní agentury všech velikostí. Někdo může říci, že zde to, či ono chybí a bude mít pravdu. Já k tomu dodávám, že za dobu kdy na tomto systému pracuji, udělal CeSYS obrovský krok kupředu, a pokud jsem přišel s nějakým smysluplným nápadem na vylepšení, nikdy nebyl zavrhnut a na jeho zpracování začal CeSYS pracovat. Mohu jen dodat, že bych neměnil.

Zdeněk Kochta (www.nubis.cz)

Na systému CeSYS uceňuji jeho sofistikovanost, pevnou cenu za licenci, přestože jsou stále přidávány nové funkce a dobrou komunikaci s technickou podporou. Systém nabízí široké možnosti personalizace pro uživatele bez znalosti tvorby webu, jeho administrace je dostatečně intuitivní a člověk si ho osvojí za pár hodin. Vždy je co zlepšovat, ale na lidech, kteří CeSYS vyvíjí, je vidět, že to ví a že je to baví.

Roman Korecký (www.dovln.cz)

Spolupracuji s CeSYSem od počátku roku 2009. Od té doby přibylo v systému mnoho novinek a ,"vychytávek", které usnadňují mně a mým klientům orientaci na stránkách. Velmi kladně hodnotím také přístup, znalost problematiky a trpělivost pracovníků Podpory, kteří jsou vždy k dispozici a snaží se pomáhat při řešení problémů v tvorbě stránek. Myslím, že systém je nastaven tak, aby si všichni prodejci mohli nastavit prezentaci své firmy na webu, jak si představují.

Iva Křečková (www.royaltour.cz)

Moc děkuji a děkuji vůbec celému cesysu za spolupráci, protože cokoliv je třeba, tak hned řešíte.

Yveta Katrová (www.ca-yvetta.cz)

loading