Nastavení uživatelských rolí a práv v CeSYSu

Připravili jsme pro Vás rozšířenou funkci nastavování uživatelských rolí a práv. Nově tak můžete členům Vašeho týmu sami vytvářet uživatelské účty a nastavit jim omezený přístup do vybraných částí Vašeho CeSYSu.

Vážení a milí přátelé,

pracujete v prostředí s více kolegy, kde každý z nich se zaměřuje na svoji část v provozu cestovní agentury? Jeden člověk se Vám stará o podobu a nastavení webu, další má na starosti finance, ostatní prodávají zájezdy. Každý tak potřebuje ke své práci jiné nástroje CeSYSu. A právě k tomu slouží revitalizovaná funkce Uživatelská práva, kterou naleznete v detailu a nastavení uživatele.

Uživatelské role a přístupy naleznete v administraci Vašeho CeSYSu
Nastavení -> Uživatelé -> Editovat uživatele.

Práva se skládají ze 2 částí. V první lze vybrat roli daného uživatele, přičemž zde máte na výběr ze dvou rolí: Administrátor a Uživatel.

Uživatelské role

Administrátor má přístup do všech částí CeSYSu bez omezení a má právo:

 • vytvářet / editovat / mazat uživatelské účty
 • nastavovat role a přístupy ostatních uživatelů
 • vidět úkoly a události všech uživatelů
 • v budoucnu nastavovat uživatelům odměny.

Uživatel: 

 • má přístup tam, kam mu administrátor dovolí
 • nemá možnost měnit účty ostatních uživatelů (pouze svůj vlastní)
 • nevytvoří nový ani nesmaže současný uživatelský účet
 • na úvodním dashboardu po přihlášení vidí pouze své úkoly a události

Uživatelská práva 

Druhá část se týká pouze role Uživatel, protože se jedná o přístupy k jednotlivým částem CeSYS administrace. Ty u role Administrátor nejsou, neboť ten má přístup automaticky všude.

Přístupy korespondují hlavnímu menu administrace, tedy:

 • Web
 • Marketing
 • Vyhledávač
 • Prodej
 • Moje CK
Pozn.: Ostatní stránky jako jsou například Fórum, Váš CeSYS, Nastavení nebo nástroje agendy (připomínky, úkoly, kalendář) jsou přístupné všem uživatelům.
Pozn. 2: Ve výchozím stavu jsou všechny uživatelské účty nastaveny jako Administrátorské. To znamená, že mají přístup ke všem modulům CeSYsu (tak jak to bylo doposud).

Nedávné články

Není to jen o softwaru. Od roku 2008 pomáháme růst stovkám cestovek.

Na systému CeSYS provozuji cestovní agenturu NUBIS.CZ třetím rokem. Domnívám se, že tento systém je vhodný pro cestovní agentury všech velikostí. Někdo může říci, že zde to, či ono chybí a bude mít pravdu. Já k tomu dodávám, že za dobu kdy na tomto systému pracuji, udělal CeSYS obrovský krok kupředu, a pokud jsem přišel s nějakým smysluplným nápadem na vylepšení, nikdy nebyl zavrhnut a na jeho zpracování začal CeSYS pracovat. Mohu jen dodat, že bych neměnil.

Zdeněk Kochta (www.nubis.cz)

Na systému CeSYS uceňuji jeho sofistikovanost, pevnou cenu za licenci, přestože jsou stále přidávány nové funkce a dobrou komunikaci s technickou podporou. Systém nabízí široké možnosti personalizace pro uživatele bez znalosti tvorby webu, jeho administrace je dostatečně intuitivní a člověk si ho osvojí za pár hodin. Vždy je co zlepšovat, ale na lidech, kteří CeSYS vyvíjí, je vidět, že to ví a že je to baví.

Roman Korecký (www.dovln.cz)

Spolupracuji s CeSYSem od počátku roku 2009. Od té doby přibylo v systému mnoho novinek a ,"vychytávek", které usnadňují mně a mým klientům orientaci na stránkách. Velmi kladně hodnotím také přístup, znalost problematiky a trpělivost pracovníků Podpory, kteří jsou vždy k dispozici a snaží se pomáhat při řešení problémů v tvorbě stránek. Myslím, že systém je nastaven tak, aby si všichni prodejci mohli nastavit prezentaci své firmy na webu, jak si představují.

Iva Křečková (www.royaltour.cz)

Moc děkuji a děkuji vůbec celému cesysu za spolupráci, protože cokoliv je třeba, tak hned řešíte.

Yveta Katrová (www.ca-yvetta.cz)

loading