Výpočet daně na faktuře pro CK Blue Style

Na základě Vašich upozornění došlo k úpravě výpočtu daně z celkové částky s DPH. Výpočet daně se nyní shoduje s CK Blue Style a dalšími CK, které vypočítávají daň pomocí koeficientu.

Vážení a milí přátelé,

na základě Vašich upozornění došlo k úpravě výpočtu daně z celkové částky s DPH. Výpočet daně se nyní shoduje s CK Blue Style a dalšími CK, které vypočítávají daň pomocí koeficientu.

V CeSYSu naleznete oba zákonem stanovené způsoby výpočtu daně.

Výpočet ze základu (cena bez DPH)

Postup výpočtu:

Základ Daň (21%) Cena s DPH
= 1000 * 0,21 = 1000 +210
1000 Kč 210 Kč 1210 Kč

Příklad výpočtu na faktuře:

Výpočet z celkové částky (s DPH)

Výpočet se provádí pomocí oficiálně stanoveného koeficientu. Podobně se pomocí oficiálních koeficientů výpočítává daň pro snížené sazby daně (15% a 10%).

Zde se v CeSYSu vyskytovala drobná chyba výpočtu, která způsobovala haléřový rozdíl. Chybu jsme opravili a k rozdílům již nebude docházet.

Postup výpočtu:

Cena s DPH Daň (21 %) Základ
= 1210 * 0,1736 = 1210 - 210,056
1210 Kč 210,056 999,944

Příklad výpočtu na faktuře:

Jak nastavím ve svém CeSYSu?

V administraci Vašeho CeSYSu v Nastavení (Finance → Předvolby → Nastavení) přibyla nová položka s ID 120: Výpočet DPH, kde lze změnit standardně přednastavený způsob výpočtu DPH. Pro toto nastavení jsou aplikovatelné dvě hodnoty:

  1. base - nastaví výpočet daně ze základu ceny (bez DPH)
  2. total - nastaví výpočet daně z celkové částky (s DPH)

Upravení faktury podle způsobu výpočtu DPH

Další změnu lze spatřit ve formuláři pro úpravu faktury. Zde přibylo nastavení způsobu výpočtu daně té dané faktury (navzdory základnímu nastavení).

Příklad postupu při vystavování faktury pro CK počítající DPH z celkové částky (pomocí koeficientu).

V případě, že budete vystavovat fakturu cestovní kanceláři, která počítá základ daně a daň výše zmiňovaným druhým způsobem (např. CK Blue Style), použijete následující postup:

  1. Vytvoříte fakturu (přidáte položky na fakturu) standardním způsobem. Výpočet je proveden podle nastavení s ID 120 (pravděpodobně “base” - ze základu).
  2. Nad náhledem faktury zvolíte Změnit” a ve formuláři u Výpočtu DPH vyberete “Z celkové částky”. Po uložení by mělo dojít k přepočítání hodnot. (Pokud chcete použít výpočet daně z celkové částky, je nutné zadávat ceny jednotlivých položek s DPH)
  3. Takto nastavená faktura by měla být připravená pro odeslání CK.

Potřebujete poradit? Dotazy nám prosím zasílejte na podpora@darkmay.cz

Není to jen o softwaru. Od roku 2008 pomáháme růst stovkám cestovek.

Na systému CeSYS provozuji cestovní agenturu NUBIS.CZ třetím rokem. Domnívám se, že tento systém je vhodný pro cestovní agentury všech velikostí. Někdo může říci, že zde to, či ono chybí a bude mít pravdu. Já k tomu dodávám, že za dobu kdy na tomto systému pracuji, udělal CeSYS obrovský krok kupředu, a pokud jsem přišel s nějakým smysluplným nápadem na vylepšení, nikdy nebyl zavrhnut a na jeho zpracování začal CeSYS pracovat. Mohu jen dodat, že bych neměnil.

Zdeněk Kochta (www.nubis.cz)

Na systému CeSYS uceňuji jeho sofistikovanost, pevnou cenu za licenci, přestože jsou stále přidávány nové funkce a dobrou komunikaci s technickou podporou. Systém nabízí široké možnosti personalizace pro uživatele bez znalosti tvorby webu, jeho administrace je dostatečně intuitivní a člověk si ho osvojí za pár hodin. Vždy je co zlepšovat, ale na lidech, kteří CeSYS vyvíjí, je vidět, že to ví a že je to baví.

Roman Korecký (www.dovln.cz)

Spolupracuji s CeSYSem od počátku roku 2009. Od té doby přibylo v systému mnoho novinek a ,"vychytávek", které usnadňují mně a mým klientům orientaci na stránkách. Velmi kladně hodnotím také přístup, znalost problematiky a trpělivost pracovníků Podpory, kteří jsou vždy k dispozici a snaží se pomáhat při řešení problémů v tvorbě stránek. Myslím, že systém je nastaven tak, aby si všichni prodejci mohli nastavit prezentaci své firmy na webu, jak si představují.

Iva Křečková (www.royaltour.cz)

Moc děkuji a děkuji vůbec celému cesysu za spolupráci, protože cokoliv je třeba, tak hned řešíte.

Yveta Katrová (www.ca-yvetta.cz)

loading