Nově je vyžadován vlastní API klíč pro Google mapy

Pokud si nadále přejete zobrazovat google mapy v detailu hotelu, je nově potřeba mít vygenerovaný vlastní klíč pro API.

Vážení a milí přátelé,

API pro mapy od Googlu prošlo aktualizací. Nově Google omezil počet zobrazení na jeden API klíč, proto je zapotřebí, abyste si vytvořili vlastní klíč a vložili ho do nastavení Vašeho CeSYSu. Abychom Vám tento proces ulehčili, připravili jsme pro Vás podrobný návod jak na to.

Jak získat svůj klíč pro API

1. Přihlašte se do svého Google účtu.

2. Přejděte na stránky https://console.cloud.google.com/apis/dashboard a zvolte možnost Maps JavaScript API.

3. Klikněte na modré tlačítko ENABLE.

4. Jelikož ještě pravděpodobně nemáte vytvořený svůj vlastní projekt, dejte Create.

5. Projekt si pojmenujte a vytvořte jej tlačítkem Create.

6. V horní liště zvolte svůj nově vytvořený projekt.

7. Znovu klikněte na tlačítko ENABLE u Maps JavaScript API.

8. Překlikněte se do záložky Credentials.

9. Klikněte na Create credentials.

10. Zvolte možnost API key.

11. Úspěšně jste vytvořili svůj API klíč. Kliknutím na ikonku vedle Vašeho klíče daný klíč zkopírujete. Nezapomeňte si omezit klíč jenom pro Vaše stránky, aby ho nikdo nemohl zneužít. Klikněte proto na RESTRICT KEY.

12. Zde v Application restrictions zvolte HTTP referrers (web sites) a do pole vložte adresu Vašich stránek, pro které budete klíč používat (včetně http/https). Pokud Vaše adresa končí "/", přidejte na konec ještě znak "*". Nezapomeňte nastavení uložit tlačítkem Save.

13. Už zbýva jenom vložit Váš klíč do nastavení CeSYSu. Přejděte proto do administrace Vašeho CeSYSu do Nastavení -> Základní nastavení -> ID: 166 - Klíč pro Google služby (mapy). Sem vložte Váš klíč z bodu 11 a dejte Uložit


 

V případě dotazů či problémů jsme Vám jako vždy k dispozici na podpora@darkmay.cz.

Nedávné články

Není to jen o softwaru. Od roku 2008 pomáháme růst stovkám cestovek.

Na systému CeSYS provozuji cestovní agenturu NUBIS.CZ třetím rokem. Domnívám se, že tento systém je vhodný pro cestovní agentury všech velikostí. Někdo může říci, že zde to, či ono chybí a bude mít pravdu. Já k tomu dodávám, že za dobu kdy na tomto systému pracuji, udělal CeSYS obrovský krok kupředu, a pokud jsem přišel s nějakým smysluplným nápadem na vylepšení, nikdy nebyl zavrhnut a na jeho zpracování začal CeSYS pracovat. Mohu jen dodat, že bych neměnil.

Zdeněk Kochta (www.nubis.cz)

Na systému CeSYS uceňuji jeho sofistikovanost, pevnou cenu za licenci, přestože jsou stále přidávány nové funkce a dobrou komunikaci s technickou podporou. Systém nabízí široké možnosti personalizace pro uživatele bez znalosti tvorby webu, jeho administrace je dostatečně intuitivní a člověk si ho osvojí za pár hodin. Vždy je co zlepšovat, ale na lidech, kteří CeSYS vyvíjí, je vidět, že to ví a že je to baví.

Roman Korecký (www.dovln.cz)

Spolupracuji s CeSYSem od počátku roku 2009. Od té doby přibylo v systému mnoho novinek a ,"vychytávek", které usnadňují mně a mým klientům orientaci na stránkách. Velmi kladně hodnotím také přístup, znalost problematiky a trpělivost pracovníků Podpory, kteří jsou vždy k dispozici a snaží se pomáhat při řešení problémů v tvorbě stránek. Myslím, že systém je nastaven tak, aby si všichni prodejci mohli nastavit prezentaci své firmy na webu, jak si představují.

Iva Křečková (www.royaltour.cz)

Moc děkuji a děkuji vůbec celému cesysu za spolupráci, protože cokoliv je třeba, tak hned řešíte.

Yveta Katrová (www.ca-yvetta.cz)

loading