Bloček: Proč masterujeme hotely

V ČR působí možná nejvíce cestovních kanceláří v přepočtu na jednoho obyvatele na světě. V CeSYSu je aktuálně 287 CK. Nabídka zájezdů cestovních kanceláří je tedy široká, nicm...

V ČR působí možná nejvíce cestovních kanceláří v přepočtu na jednoho obyvatele na světě. V CeSYSu je aktuálně 287 CK. Nabídka zájezdů cestovních kanceláří je tedy široká, nicméně v mnoha případech velmi podobná nebo dokonce totožná. Znáte to, dovolenou v jednom konkrétním hotelu - třeba v Turecku nebo Egyptě - si může vybrat váš klient hned od několika různých cestovních kanceláří. Rozdíl je většinou v ceně nebo poskytovaných službách. Nicméně je to pořád tentýž hotel, na tomtéž místě, v té samé destinaci.

Co se stane pokud vezmete takto strukturovanou nabídku a velmi zjednodušeně řečeno ji dáte "na jednu hromadu"? Vznikne soubor dat, v kterém něco najít není úplně jednoduché. Navíc pokud hledáte pro klienta konkrétní hotel, velmi pravděpodobně ho najdete několikrát a pokaždé se bude jmenovat trochu jinak. Jednou jeho název odpovídá skutečnosti, podruhé si ho nějak pojmenuje sama cestovní kancelář a často narazíte na název hotelu kreativně obohacený o marketingové sdělení CK (např. Hotel Sea Gull - NEJLEŠPÍ NABÍDKA NAŠÍ CK ZA LASTMINUTOVÉ CENY!!!). Ta chyba je tam záměrně.

Z Výsledků vyhledávání pak "trčí" na návštěvníka vašeho webu nikoliv výsledek vyhledávaní, ale další výzva k vyhledání toho, co klient vlastně původně hledal. Mimochodem to také značně ztěžuje možnost napojení dalších informací spojených s hotelem - jeho recenze, zobrazení polohy na mapě atd. Jak si má klient vybrat tu správnou recenzi hotelu, když není schopen najít hotel, který hledal. Jak má vložit recenzi k hotelu, kde strávil super dovolenou, když má na výběr z několika podobně se jmenujících hotelů? V kterém jsem to tedy vlastně byl?

To je jen namátkou několik důvodů proč jsme se rozhodli slučovat nabídky různých cestovních kanceláří do jednoho hotelu pod jeden ověřený a správný název hotelu. Toho hotelu ve kterém jste skutečně strávili dovolenou. Když jsme s tím začali před šesti lety, nikdo jiný nic podobného v ČR nedělal. Během krátké doby jsme si vytvořili nástroje a systém (nebyla to malá investice) k co nejspolehlivějšímu a nejrychlejšímu masterování hotelů. V současné době se věnuje práci s hotely menší tým lidí (není to malá investice). Ale stojí to za to. Pro Vás. Výsledkem je přehledný prodejní systém pro vás a vaše klienty.

Tým CeSYS

Nedávné články

Není to jen o softwaru. Od roku 2008 pomáháme růst stovkám cestovek.

Na systému CeSYS provozuji cestovní agenturu NUBIS.CZ třetím rokem. Domnívám se, že tento systém je vhodný pro cestovní agentury všech velikostí. Někdo může říci, že zde to, či ono chybí a bude mít pravdu. Já k tomu dodávám, že za dobu kdy na tomto systému pracuji, udělal CeSYS obrovský krok kupředu, a pokud jsem přišel s nějakým smysluplným nápadem na vylepšení, nikdy nebyl zavrhnut a na jeho zpracování začal CeSYS pracovat. Mohu jen dodat, že bych neměnil.

Zdeněk Kochta (www.nubis.cz)

Na systému CeSYS uceňuji jeho sofistikovanost, pevnou cenu za licenci, přestože jsou stále přidávány nové funkce a dobrou komunikaci s technickou podporou. Systém nabízí široké možnosti personalizace pro uživatele bez znalosti tvorby webu, jeho administrace je dostatečně intuitivní a člověk si ho osvojí za pár hodin. Vždy je co zlepšovat, ale na lidech, kteří CeSYS vyvíjí, je vidět, že to ví a že je to baví.

Roman Korecký (www.dovln.cz)

Spolupracuji s CeSYSem od počátku roku 2009. Od té doby přibylo v systému mnoho novinek a ,"vychytávek", které usnadňují mně a mým klientům orientaci na stránkách. Velmi kladně hodnotím také přístup, znalost problematiky a trpělivost pracovníků Podpory, kteří jsou vždy k dispozici a snaží se pomáhat při řešení problémů v tvorbě stránek. Myslím, že systém je nastaven tak, aby si všichni prodejci mohli nastavit prezentaci své firmy na webu, jak si představují.

Iva Křečková (www.royaltour.cz)

Moc děkuji a děkuji vůbec celému cesysu za spolupráci, protože cokoliv je třeba, tak hned řešíte.

Yveta Katrová (www.ca-yvetta.cz)

loading